ייעוץ לחיי אישות

 אני יודעת שאני מדברת כאן על נושא שבהרבה חברות ומגזרים נחשב ל”וטו”, לנושא שלא מדברים עליו.

כשבני זוג מתחתנים, הנושא הזה הוא בדרך כלל הנושא הכי בעייתי, כי אין דרך לעשות תיאום ציפיות, לא מרגישים בנוח לדבר על זה, אז מנסים איכשהו לזרום ובהרבה מקרים זה פשוט לא עובד.

ואז אחד מבני הזוג – או שניהם – מרגיש שהדברים לא קורים כמו שהוא רצה או ציפה, ובדרך כלל אין שום לגיטימציה להעלות את הנושא, לפתוח אותו לנסות לסדר את הדברים.

אני כאן היום כדי לדבר על הנושא הזה כי מהנסיון שלי, הרבה מהזוגות שמגיעים אלי כשהם במשבר, היו יכולים למנוע מעצמם אותו אם רק מישהו היה אומר להם שזה בסדר, שמותר – בנסיבות מסויימות, מול אנשים מסויימים, לדבר על זה.

לבדוק שהכל בסדר, לומר אם משהו לא מרגיש נכון, ולראות איך אפשר לפתור – גם את העניינים הכי אישיים שבינו לבינה – כדי שחיי הזוגיות לא יפגעו.

אז הנה כמה דברים שחשוב לי להדגיש:

  • כולם מכירים את מצוות פרו ורבו, אבל יש מצווה נוספת שמוטלת על כל גבר נשוי, היא נקראת מצוות "עונה" והיא מטילה על הגבר את האחריות לספק ולרצות את אשתו. מה זה אומר? ששני הצדדים אמורים לצאת מרוצים בסופו של דבר.
  • לא משנה איך מתנהלים חיי האישות ביניכם, כל זמן שלשניכם זה מרגיש טוב ונוח, וכל זמן שזה במסגרת ההלכה (ויש הרבה היתרים וגמישות) הכל בסדר.
  • הכי חשוב - אם קשה לכם, אם מרגיש לכם לא נוח, אם משהו נראה לכם לא נכון.
    אם אתם רוצים לבקש או להגיד או לסרב ואתם מתביישים לדבר, אם אתם חושבים שבן הזוג שלכם פתוח מדי או סגור מדי וזה מציק לכם - יש מקום בו אפשר לפתוח את הכל, לדבר על הכל, לערוך תיאום ציפיות ולטפל גם בנושא המאוד אישי הזה.

לפני שאתם מחליטים לוותר, להתרגל לדברים שלא מקובלים עליכם, לנסות להתגמש למרות שזה מפריע לכם, לפני שאתם מחליטים שאצלכם זה פשוט לא יקרה, אספו קצת אומץ ודברו עם מישהו שמומחה בתחום.
תנו לעצמכם, לבן הזוג ולחיי הנישואין שלכם צ’אנס להצליח.

צור קשר